POGOTOWIE HYDRAULICZNE WARSZAWA | CAŁODOBOWE WODNO - KANALIZACYJNE POGOTOWIE | HYDRAULIK WARSZAWA | HYDRAULIK CAŁODOBOWW WARSZAWA | METODY UDRAŻNIANIA KANALIZACJI | METODA MECHENICZNA | METODA CIŚNIENIOWA PRZEPYCHANIE RUR

hydraulik-strona-glowna
STRONA GŁÓWNA METODY O NAS USŁUGI KONTAKT

CAŁODOBOWE  POGOTOWIE  WODNO – KANALIZACYJNE

      czynne 24h  tel.  022  435 62 82  kom. 0 511 135 135
        
Pracujemy 7 dni w tygodniu 24h     Gwarancja szybkiego dojazdu.                                     

                                           www.pogotowiehydraulicznewarszawa.pl

Czyszczenie i udrażnianie kanalizacji metodą mechaniczną i ciśnieniową

METODY UDRAŻNIANIA I CZYSZCZENIA KANALIZACJI

METODA MECHANICZNA

Najczęściej stosowaną formą utrzymania czystości szczególnie w instalacjach wewnętrznychgdzie występują blokady z osadów tłuszczu, mydlin, papierów, zapachów wieszanych na miskach ustępowych itp. jest tzw. sprężyna mechaniczna ( elektryczna). Również przyłącza do budynków oraz instalacje zewnętrzne mogą być czyszczone tym sposobem. Dużą zaletą pracy maszynami mechanicznymi jest duży zakres średnic sprężyn i duży wybór końcówek.
Jednak ta metoda jest często niewystarczająca. Gdy światło rury kanalizacyjnej jest prawie całkowicie ślepe konieczne jest czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową. Taka metoda jest niestety najdroższa, ale najszybsza i najbardziej dokładniejsza.
W zależności od budowy kanalizacji i materiału zalegającego w instalacji konieczne jest użycie odpowiedniego sprzętu WUKO, bo tak nazywa się potocznie samochód wyposażony w urządzenie ssąco - płuczące, metoda ciśnieniowa jest to najlepszy sposób na utrzymanie w czystości rur kanalizacyjnych stosowanych powszechnie przy obsłudze instalacji zewnętrznych.

METODA CIŚNIENIOWA
pozwala na skuteczne usuwanie ze ścianek rury różnych osadów.
Przy zastosowaniu metody ciśnieniowej możemy dokładnie przygotować instalacje np. do inspekcji lub naprawy. Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich parametrów pracy
 (wydajność wody przy ciśnieniu roboczym) pompy ciśnieniowej urządzenia oraz rodzaju głowicy roboczej do średnic czyszczonych rur i rodzaju zanieczyszczeń. Właściwe końcówki robocze oraz parametry maszyny pozwolą na usuwanie nawet bardzo twardych osadów np. korzeni, tłuszczu, osadów chemicznych, szmat itp.
Woda płynąca pod dużym ciśnieniem około 200 bar z głowicy węża uderza o ścianki rury kanalizacyjnej powodując odrywanie się zanieczyszczeń od perforacji kanału. Strumień wody z
głowicy jest kierowany równocześnie w dwóch kierunkach. Czyszczenie kanalizacji niejednokrotnie nie powoduje rozwiązania problemu z ciągle zapychającymi się rurami, które może być spowodowane przez błędy wykonawcze, bądź na skutek mechanicznego uszkodzenia rurociągów itp. Wtedy do zdiagnozowania uszkodzenia nieodzowne jest przeprowadzenie monitoringu za pomocą specjalnej kamery wizyjnej przystosowanej do pracy w szczególnie ciężkich warunkach. Obraz przekazywany z kamery widoczny na monitorze daje nam pełną informację o stanie wewnętrznym rury, łącznie z wyświetlanym metrażem l pokazującym dokładnie miejsce.

glowice do udrazniania czyszczenia kanalizacji rur
WUKO Warszawa hydraulik przepychanie kanalizacji
profesjonalne-czyszczenie-kanalizacji kamery

Czyszczenie i udrażnianie kanalizacji sprężyną mechaniczną  lub  ciśnieniowo WUKO
 piony kanalizacyjne, poziomy kanalizacyjne , podejścia kanalizacyjne , wejścia do szamba , studzienki kanalizacyjne , wc , wanny , zlewy , umywalki , brodziki , kratki ściekowe , pisuary , rury deszczowe , wpusty uliczne .
Opróżnianie i czyszczenie  - zbiorników , studzienek , separatorów
Czyszczenie płukanie  kanalizacji z tłuszczów pod ciśnieniem 250bar  gorącą  wodą .      
Wycinanie korzeni , tłuszczu , uszczelek z rur kanalizacyjnych.       
Metodą  mechaniczną lub hydrodynamiczną

 

statystyka